10 Aralık 2012 Pazartesi

Hamamözü Kaymakamlığı Personeline Eğitim Verildi

Gönderen: Hüseyin BOZKURT   Gönderi Saati:  22:59   siber güvenlik Yorum Yok


Amasya Valiliği - Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü olarak, 29 - 30 Kasım 2012 tarihleri arasında, Hamamözü Kaymakamlığı Personeline yönelik olarak 9 saat Libre Office eğitimi verildi. Bu eğitimdeki amacımız, kullanıcıların ofis iş ve işlemlerini yürütmesinde özgür yazılım olan Libre Office ile neler yapabileceklerini göstermekti. Eğitim sonrasında personelimizin  yeniliklere açık ve öğrenmeye odaklı olduğunu gördük.

Ayrıca ek olarak aynı tarihlerde Libre Office eğitimi sonrası 3 saatlik de Kurumsal Bilgi Güvenliği, Siber Güvenlik ve Bilişim Hukuku konularında da bilgilendirme eğitimi yapılmıştır. Bu eğitimin amacına ulaştığını düşünüyor ve bundan sonraki süreçte personelin iş ve işlemlerini belirli platformlara bağımlı kalmadan da yürütebilme yetisine ulaştıklarını düşünüyorum. Ayrıca çağımızda bilgi güvenliğinin önemi yadsınamaz bir gerçek olduğundan, ilgili konuların da önemi anlatılmış olup, personelin her türlü bilgi güvenliğini sağlamalarının nasıl olacağı hakkında da gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

Hamamözü, Amasya ilimizin en uzak ilçesi olup, oraya hizmet götürmenin mutluluğunu da ayrıca yaşadığımı belirtmek isterim. Devletimiz öyle büyük ki, hizmetini ulaştıramayacağı yer yoktur. Bunu yaşayarak görmek ayrı bir duygu.

Yazar

Bilgisayar Yüksek Mühendisi
Hüseyin BOZKURT

0 yorum:

Üste Git ↑
E-mail Üyeliği

Blog Sayacı

2009 - Hüseyin Bozkurt ©