23 Kasım 2009 Pazartesi

Microsoft Windows 7 Hızlı Başlat

Gönderen: Hüseyin BOZKURT   Gönderi Saati:  21:13   windows 7 Yorum Yok

Eğer Windows 7 ye henüz geçmediyseniz sorun yok ama eski işletim sistemlerinden gelen bir alışkanlık olan hızlı başlat özelliğinden vazgeçmek mümkün değil gibi.Win7 yi kurduğunuzda alışılmışın uzağında farklı özellikler geliyor.Hızlı başlat bilgisayar kullanımda gerçekten çok avantajlı.Bunun için gelin bu modülü tekrar nasıl aktif edebiliriz onu anlatayım.

1-Genellikle alt kısımda bulunan Görev çubuğunda sağ tıklayarak Araç çubukları / Yeni araç çubuğuna tıklıyoruz.Bende ekli olduğu için Quuck Launch görünüyo ama sizde işlem bittikten sonra görünecektir.

2-Açılan pencerede Klasör yazan yerdeki yola %userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch kopyalayıp yapıştırın ve Klasör seç deyin.
Bu şekilde hızlı başlatın oluştuğunu görürsünüz.Sağ tarafta çıkar.Bunu sola almak için ise tekrardan görev çubuğu üzerinde sağ tıklayıp görev çubuğunu kilitle olan yerde tik işaretini kaldırıp fare ile sola sürükleriz.

3-En son olarak quick launch olan yerde sağ tıklayarak kendimize göre konfigurasyonları yapabiliriz.Metni göster , başlığı göster gibi.Ama en kullanışlısı hepsinin tikini kaldırmak olacaktır.Sonra da tekrar görev çubuğunu kilitleyiniz.Kolay gelsin !

Yazar

Bilgisayar Yüksek Mühendisi
Hüseyin BOZKURT

0 yorum:

Üste Git ↑
E-mail Üyeliği

Blog Sayacı

2009 - Hüseyin Bozkurt ©